7 המלצות לחורף יבש בבית

מה מהבאים התרחש בביתכם  בחורף הקודם: טפטוף מהגג? הופעה של  כתמי רטיבות באזור החלונות? הצטברות עובש ופטריות בסביבת הכיור?

חודשי החורף כבר בפתח, ועל אף שהחמסינים מבליחים מפעם לפעם, קרוב לוודאי שזה הכי הרבה שנראה מהסתיו הישראלי,  שמפנה את מקומו לטובת עונת הגשמים.

לפני שהחורף מגיע יש לדאוג לתחזוקה השנתית של הבית, על מנת למנוע נזקים בלתי צפויים.  קבלו שבע המלצות לחורף קל יותר ובעיקר יבש יותר  לצביעה ואיטום שימנעו נזקים של גשם ורוח, וימטבו את יכולת הבידוד של הגג והקירות החיצונים של הבית.

1. בדיקה של ניקוז- כדאי לבדוק ולוודא ששיפוע הגג מספיק לאפשר ניקוז מי גשמים ללא היווצרותן של שלוליות.

צריך לבדוק שפתחי הניקוז צריכים להיות רחבים ומשוחררים מכל סתימה שעלולה להיווצר מהצטברות של לכלוך.

2. איטום הגג- על מנת לאטום מחדש את הגג ניתן להשתמש במוצרים ייעודים לכך, לדוגמה סדרת פוליגג של טמבור שעוצבה במיוחד לצרכים הייחודים של איטום חיצוני במבנים.

מה הוא פוליגג? הפוליגג הוא ציפוי אקרילי גמיש המאפשר איטום והלבנה של גגות. המוצר ידידותי למשתמש בכך שהוא מוכן לשימוש, וכמו כן המוצר ידידותי  לסביבה– בניגוד לשימוש בזפת החומר אינו גורם לכוויות ואינו פולט עשן  אדים מסרטנים. העובדה שהחומר לבן היא פלוס רציני בכך שהיא מונעת את הצורך בסיוד חוזר של הגג.

3. איטום חיבורים-

מקור שיכול להוות מקור סביר לחדירת רטיבות והוא כ"עקב אכילס" באיטום הגג כולו הוא החיבור שנמצא לכל היקפו של הגג. זו הסיבה  שברב המקרים ניתן יהיה למצוא רולקה (קיטום). הרולקה (קיטום) היא יציקת בטון קעורה שממוקמת בין הגג למעקה עצמו והיא דואגת להזרים את המים ממקום החיבור. במקרים בהם יש לדאוג לאיטום הרולקות אפשר ומומלץ להשתמש בפוליגג – במקום בזפת

4. איטום חלונות-

חשוב לוודא  את רמת האיטום של החיבור בין החלון למסגרת. לפעמים צריך לשפר או לחדש את איכות האיטום מסביב למסגרת החלון. דרך טובה לעשות זאת היא באמצעות קצף פוליאוריתן 330. הקצף קל מאוד לשימוש באמצעות מיכלי הטיובות ובזמן הייבוש הקצר של כ-3 שעות בלבד.

טיפים לשימוש:

 בטיחות לפני הכל חשוב לשים כפפות בכל מהלך השימוש ולהתרחק ממגע של חשמל ו/או אש.

ניקיון קודם לפני שמשתמשים בקצף יש לוודא כי המשטח נקי לגמרי משאריות קצף קודמות, משומנים, לכלוך, אבק או דבק ולהגן על משטח העבודה מסביב בעזרת נייר דבק (מסקנטייפ).

קודם מנערים אחר כך מתיזים מחזיקים את המיכל הפוך ואז מנערים אותו כעשרים שלושים פעמים ורק אחרי כן מבריגים את הפיה לקצה הטיובה ומתיזים.

5. איטום מרווחים בין משטחים בלתי סופגים-

לפעמים צריך לחדש מרווחים שנוצרים בין משטחי קרמיקה וכלים סינטריים כמו אסלה אמבטיה או כיור, על מנת לעשות זאת מומלץ להשתמש בסילקון RTV  של טמבור – שנצמד ביעילות למשטחים מהסוג הזה  שעשויים מחומרים כגון אלומניום, מתכת, זכוכית או קרמיקה ומונע מצבים של היווצרות עובש ופטריות.

טיפים לשימוש: את הסיליקון ניתן להשיג בי גוונים לבן או שקוף, אפשר לבחור לפי הצורך. קודם חותכים בזווית אלכסונית  את הפייה של המיכל ומכניסים אותו לאקדח הזרקה. מזריקים כמות מספקת של סיליקון בין המרווחים של המשטחים האמורים

ומחליקים אותו באמצעות סכין רטוב.

 מייבשים במשך 24 שעות בחדר מאוורר.

6. צביעה מונעת רטיבות-

ניתן לצבוע חלקים מהבית בייחוד כאלו החשופים יותר לנזקי רטיבות כגון חלקים חשופים או חיצוניים עם צבע בעל תכונות של הגנה מפני נגד עובש ופטריות. מוצר ייעודי לכך הוא צבע סופרקריל אקרינול של טמבור.

כמה דברים שכדאי לדעת על הצבע:  לפני השימוש יש לוודא שהמשטח נקי מעובש פטריות שומן ולכלוך. הצבע קל מאוד לעבודה הוא אקרילי, כלומר על בסיס מים ולכן קל מאוד לשימוש, קשת של אפשרויות צבע ניתן להשיגו בגוון לבן או בגווני פסטל שלקוחים ממניפת הצבעים של טמבור "לגעת בצבע". לקבלת תוצאה מושלמת יש למשוך שתי שכבות של צבע  אך לשים לב שבין השכבות מפרידות  שלוש שעות לייבוש מושלם בין שכבה לשכבה.

7. שינוי גוון בבית-

כפי שהעונות מתחלפות כך לפעמים משתנה הצורך לעשות שינוי עיצובי בבית שתואם את השוני במזג. כך גם הקולקציה בטמבור מתעדכנת לקולקציה חורפית הגוונים מתחלפים לעמוקים, אדמתיים ומעושנים, והטקסטורות חמות ומודגשות.

גווני הקורל האפרסק והצהוב מוחלפים על ידי גווני אדמה חומים חזקים כמו חום שוקולד וחמרה. כדי לתת לחדר מראה אלגנטי ויוקרתי מומלץ השימוש בסופרקריל 2000 של טמבור, צבע על בסיס מים מושלם לשימוש פנימי וחיצוני וקל מאוד לתיחזוק וניקוי (על ידי שימוש במטלית לחה). את הגוון החורפי המושלם ניתן לבחור ממניפת הצבעים של טמבור "לגעת בצבע" שמסכמת 1561 גוונים לבחירה אישית בחוברת אחת.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *