ניקוי ספות – איך עושים את זה נכון?

קרוב לוודאי שבכל בית ממוצע יש ספה ולעתים רבות מערכת של ספות הכוללת יותר מספה אחת. כמו כל רהיט בבית גם את הספות יש לנקות מפעם לפעם. אנו יושבים על הספות מדי יום (או כמעט מדי יום), מזיעים עליהן, מלכלכים אותן ולעתים אפילו מפילים עליהן פירורים של אוכל. לרוב נוכל לבצע את הניקיון השוטף בעצמנו אולם אחת לכמה זמן טוב לקרוא לאיש מקצוע מנוסה שיגיע עם המכשור המתאים ויבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר.

ניקוי כתמים מהספות:

ניקוי ספות הוא לא פיקניק כמו שחושבים. לא מספיק להעביר סמרטוט לח על הספה והיא תהיה נקייה. סוג הניקיון וחומרי הניקוי שנעשה בהם שימוש יהיו תלויים בדרך כלל בסוג הכתם או הלכלוך החודר את הספה. כתמים פשוטים שיכולים לרדת עם מטלית בניגוב קטן או אפילו שימוש במעט מלח לימון שיספוג את הלכלוך הוא משהו שכל אחד מאתנו יכול לעשות לבד אולם להביא את הספה לכדי מצב שתהיה כמו חדשה יש הצורך בציוד מתאים ובאיש מקצוע שיבצע את העבודה בצורה נכונה ומבלי לפגוע בספה או בבד שלה. חשוב להבהיר כבר מעכשיו שיש כתמים שיורדים בניקיון הספה ויש כתמים כמו אקונומיקה וחומרים אחרים העשויים לפגוע בבד הספה ובגוונים שלו. במקרה כזה הניקיון יעזור מאוד אך לא יעלים לגמרי את הכתם.

שלבי העבודה בניקוי ספות בד:

  • שלב 1 – ניקוי יבש של הספה – כלומר ניעור הספה, מכות קלות להוצאת שכבת האבק הראשונית ואפילו שימוש בסמרטוט לח כדי להוריד את אותה שכבה ראשונית של האבק.
  • שלב 2 – נשפריץ חומר ניקוי שירכך את הספה, יחדור לתוכה ויספוג את הלכלוך מהבדים של הספה, גם העליונים וגם מהחלקים הפנימיים יותר.
  • שלב 3 – נשפשף את הספה וננקה אותה היטב. איש מקצוע מנוסה יעשה שימוש גם במכונת קיטור להתזת מים וחומר ניקוי.
  • שלב 4 – איש מקצוע המספקת שירותי ניקוי ספות עור לא ישאיר את הספה רטובה כיוון שזה יכול לצבור עובש ופטריות ולכן חשוב מאוד לעשות שימוש במפוח חום או בשואב מיוחד לשאיבת הנוזלים מהספא והייבוש שלהם כולל הנוזלים שחדרו אל תוך הספה.

תדירות ניקוי ספות ומתי להזמין איש מקצוע?

לפחות פעם בשבוע כאשר אתם עושים את הניקיון הכללי בבית כדי לשלב גם ניקיון לספות. ניקוי קל באמצעות סמרטוט לח אך ללא הרבה מים כדי לנקות בעדינות את השכבה הראשונה של הספה (זהירות מלהרטיב את הספה או לגרום לנוזלים לעבור את שכבת הבד הראשונה העוטפת את הספה). ניתן לעשות שימוש גם בשואב אבק. מומלץ לא לנקות את הספה עם אקונומיקה, מסיר שומנים או חומרי ניקוי חזקים במיוחד. תדירות ההזמנה של איש מקצוע לביצוע ניקיון מקצועי ואיכותי לספות שלכם תלוי במידה רבה בכמה אתם קנאים לניקיון שלכם בבית. בדרך כלל עדיף לעשות זאת לפחות פעם בשנה.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *