מסור עגול

מסור שפועל עם להב עגול יכול לחתוך סוגים שונים של חומרי גלם באמצעות סיבוב מהיר וחד. ככל שמהירות הסיבוב גבוהה יותר והחוזק של החומרים שמהם בנויים את הלהב גבוה יותר, כך עולה הסיכוי להתמודד גם עם חומרי גלם קשיחים במיוחד. בנוסף, המסור הזה מומלץ עבור פרויקטים מסוימים כי הוא נחשב בטיחותי ונוח להפעלה.

עם זאת, כדאי גם לדעת שיש סוגים שונים של מסורים עגולים:

א. מסור לחיתוך עץ – עץ הוא חומר גלם שנחשב קל לעבודה. אם רוצים לחתוך עץ, כדאי לעשות זאת באמצעות מסור עם להב עגול כדי לשמור על דיוק. כמו כן, עץ אפשר לחתוך עם מסור ידני, שולחני או מסור זווית שמכונה גרונג.

ד. דיסק חיתוך – גם דיסק חיתוך נחשב במובן מסוים למסור שפועל עם להב עגול. בתוך כך, יש להבחין בין דיסק חיתוך למתכת לבין מסורים שמיועדים לחיתוך אבן, בטון, קרמיקה ושיש.

ג. מסורים לחיתוך פלסטיק – בדיקת סוג חומר הגלם שאותו אפשר לחתוך בעזרת המסור עוזרת לנצל את היתרונות שלו. כאשר משתמשים במסורים לחיתוך פלסטיק, שומרים על דיוק בתוצאה הסופית ולא פוגעים באזור שנמצא מסביב לחתך.

איך בוחרים את המסור המתאים?

בחירה נכונה של מסור עגול צריכה להיות פונקציה של צרכים, מטרות ותקציב. בשלב הראשון, אפשר להיעזר במפרט הטכני של כל מסור ולהתרשם מהמידע שנמסר על ידי היצרן. בשלב השני, משתמשים במפרט הטכני כדי להשוות בין סוגים שונים של מוצרים ומסורים. בשלב השלישי, אפשר גם לבצע השוואת מחירים וכך לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על איכות הביצוע.

השוואה בין מסורים לפי מפרט טכני תבדוק למשל מה קוטר הלהב ומה כושר החיתוך שלו. את כושר החיתוך מודדים במעלות, כאשר הפתרונות השכיחים מגיעים במסורים עם 45, 56 או 90 מעלות. כמו כן, רצוי לנצל את ההזדמנות ולהשוות בין מסורים לפי יכולת הטייה שלהם – שגם היא נמדדת במעלות.

לסיכום, מסור עגול ממלא פונקציות שונות ומתאים לחומרי גלם שונים. אם רוצים ליהנות מיתרונות המסור הזה, צריך לבחור אותו בצורה נכונה.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *