כיצד מתבצע ליטוש מרצפות?

111111111111ליטוש מרצפות מאפשר הסרה עדינה של שכבת הלכלוך העליונה מהמשטח. בניגוד לשיטות ניקוי אחרות, הליטוש מתבצע באמצעים מיוחדים ודורש מיומנות רבה. הליטוש הוא פיתרון אידיאלי עבור סוגים רבים של מרצפות. אפשר לבצע אותו לקראת שיפוץ של בית קיים, בעת שימור מבנה ישן או בכל פרויקט בנייה אחר. עבודות ליטוש מתבצעות על ידי צוות מנוסה המספק ללקוח שירותי ייעוץ והכוונה.

כדאי לערוך ליטוש מרצפות על מנת להחזיר למשטח את המראה הזוהר והמקורי. הליטוש משיג תועלת אפקטיבית כאשר הוא מתבצע על גבי תשתית יבשה, וניתן להבחין בין מספר סוגים של עבודות:

א. ליטוש רשתות יהלום – זהו ליטוש המיועד עבור חידוש משטחים והסרת שכבות קשות במיוחד. כדאי להשתמש בו על גבי כתמים עיקשים, וניתן לקבל בעזרתו מרקם חדש ועדין.

ב. ליטוש יהלום – זהו ליטוש המבוסס על שימוש בבד שמיר. בתהליך ליטוש יהלום מתבצעת הסרה של המרקם העליון של המרצפות. ניתן לשלב חומר חומצתי אשר תפקידו לצרוב את השכבה העליונה, בין היתר במטרה להוסיף לאריחים מראה מיוחד. בשלב האחרון יש לבצע הברקה קריסטלית או מריחת סילר, אשר יחצצו בין המשטח לבין כתמי אבק או כתמים אחרים.

מה מיוחד בליטוש אבן ושיש?

משטחי אבן ושיש לא יכולים לעבור תהליכי ליטוש רגיל. אבן ושיש הם חומרי גלם עמידים, חזקים ויציבים במיוחד, ולכן אמצעי ליטוש סטנדרטיים אינם מספיקים. בנוסף, מדובר על סוגי רצפות נפוצים, ולכן כדאי ללטש אותם כהלכה.

ליטוש שיש או אבן מתבצע בשלבים הבאים:

1. שימוש בדיסק יהלום על מנת לפתוח פוגות בעובי של 1-2 מ"מ ברוחב אחיד ובכל המשטח

2. מילוי הרווחים בדבק שיש תוך הוספת פיגמנט המתאים לגוון

3. ליטוש והעלמת הבדלי גובה בין אריחים שונים

4. יישור הרצפה וקביעת המראה ורמת הגימור: מט, חצי מבריק, מבריק וכדומה

5. ציפוי בסילר איכותי להגנה מפני חדירת נוזלים

מי יכול לבצע תהליכי ליטוש?

כפי שניתן לראות, ליטוש שיש ואבן הוא תהליך מורכב הדורש סבלנות, והקפדה על שימוש בחומרי גלם איכותיים. היתרון הגדול של הליטוש הוא שיפור המראה של השיש או האבן באופן מיידי. אין צורך בהוצאה כספית גדולה או בהחלפה של המשטח כולו. הליטוש יכול לשנות את הגוון של הרצפה, לשנות אותה ממראה מבריק לפחות מבריק או ההיפך, ולהבטיח עמידות מלאה בפני כתמים ונזקים חיצוניים.

לסיכום, ליטוש רשתות יהלום, ליטוש יהלום או ליטוש אבן ושיש הוא תהליך ניקוי ייחודי בו המשטח עובר הברקה עדינה. בסיום תהליך ניתן ליהנות ממראה אחיד ומבריק ולמנוע פגיעות עתידיות. תהליך הליטוש אינו יקר, מתבצע בחללים גדולים וקטנים, ומתאים גם לעסקים, בתי מלון, מוסדות ציבוריים ועוד.

המידע באדיבות http://www.biosab.co.il/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *