המדריך לגיזום עצים בגינה באופן עצמאי

כל מי שמגדל עצים או אפילו עציצים מכיר היטב את הצורך בגיזום מסודר. גיזום מונע חדירה של חרקים, התפשטות של שורשים אל צנרת הביוב והוצאות מים מיותרות. מבחינה אסתטית מבטיח הגיזום מראה מרשים של העץ, ומאפשר לו לחיות לאורך שנים. אך יחד עם זאת, הגיזום עשוי להיות מלווה בקשיים ואפילו סיכונים. הדרך הנכונה להימנע מהסיכונים הללו היא לאמץ מספר טיפים בטוחים אשר יבטיחו גינה מהודרת ומעוצבת:

המדריך לגיזום עצים

המדריך לגיזום עצים

א. הכנות מקדימות – טרם גיזום עצים יש להכין את השטח. רכשו שקיות מיוחדות, הוציאו אותם אל החצר, ובדקו אילו כלים חסרים לכם על מנת להשלים את המשימה. באופן כללי, ניתן לבצע גיזום ראשוני עם מזמרה בלבד. במידה ואתם מעוניינים בגיזום ספציפי יותר, תצטרכו להתייעץ עם אנשי מקצוע, ולבחור בכלים עמידים ומתאימים. ההכנות המקדימות הן חלק בלתי נפרד מהגיזום, והן יקבעו במידה רבה את מהירות העבודה ואת יעילותה.

ב. הגיזום עצמו – במהלך גיזום עצים יש להשתמש בכפפות עבות. את הגיזום כדאי לבצע מהחלק החיצוני וכלפי פנים, אלא אם כן אתם מתכננים עיצוב מיוחד. הגיזום של הענפים הגבוהים יהיה פשוט יותר, ולאחר מכן תוכלו להיכנס פנימה אל ענפים עבים. בין אם אתם מבצעים את הגיזום בחצר הפרטית או מחוץ לבניין, הקפידו על איסוף הענפים לפני שהם מתפזרים ברוח. הגיזום מתייחס רק להסרה של חלק מהענפים והעלים של העץ. הגדירו מראש את תחום הגיזום ואל תעברו אותו.

ג.  זיהוי עלים מתים – גיזום נכון של עצים חשוב לבריאותו של העץ. זהו ענפים המסתבכים זה בזה, בצעו גיזום של ענפים ועלים מתים, והיזהרו שלא לפגוע ביכולת הצמיחה של העץ. הבריאו את העץ או שקמו את החלקים הפגועים, ותוכלו ליהנות ממנו לאורך שנים.

הסיכונים המלווים גיזום עצים

הטיפים לביצוע גיזום עצים רלוונטיים עבור מי שמעוניין להקפיד על כללי הבטיחות. יש לא מעט סיכונים המלווים גיזום לא נכון. ראשית, עץ יכול להפוך לגורם מסוכן במידה וענפיו מתקרבים אל חוטי חשמל. אם ברצונכם לגזום את הענפים הללו, כדאי שתזמינו איש מקצוע, ואל תתפתו לעלות על סולם או להתקרב אל החוטים באופן עצמאי.

שנית, עץ יכול לגדול בצורה פראית אל עבר מקום בו עוברים אנשים. הסיכום אותו אתם לוקחים בעת גיזום הוא השלכת ענפים לא מכוונת אל עבר הסביבה, פגיעה בהולכי רגל או ברכבים ויצירת חסמים. סיכונים אלו יעמידו אתכם במצב לא נעים, ויכולים לגרור אישומים פליליים וקנסות גבוהים.

לסיכום, גיזום עצים הוא פעולה מהנה המבטיחה סיפוק ושביעות רצון. מצד שני, יש לבצע את הגיזום בצורה נכונה ולהשתמש בכלים המתאימים. בכל מקרה של התלבטות כדאי להזמין איש מקצוע המכיר את תחום הגיזום, מזהה את הסכנות, ויכול להמליץ על אפשרויות גיזום בטוחות.

המאמר באדיבות אופק גיזום וכריתת עצים

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *