סוגי שיש עיקריים וההבדלים ביניהם

אומנות יכולה להתפרש על מגוון רחב של נושאים, כך גם בתחום השיש. כיום אנו רואים סוגים רבים של סוגי שיש המוצעים לבחירה ולרכישה. לא תמיד אנו יודעים ובעיקר לא מומחים בתחום אבני השיש הקיימים בחנויות השונות, ולכן כאשר רוצים לרכוש מוצר זה חשוב לבדוק היטב אילו סוגי שיש יש ומה הייחודיות של כל אחד ואחד מהם.

שיש גרניט

השם הוא מאד מוכר אך מיהו באמת שיש הגרניט? מדובר על שיש עמיד במיוחד בעיקר מפני חום, ושחיקה. יחד עם זאת שיש הגרניט מצוי עם מספר גוונים מבהירים ועד כהים. במקרה של גוון בהיר יש להימנע מנוזלים שמשאירים כתמים, או נפילה של דברים כבדים על השיש העלולים להזיק לו.

שיש חברון

סוג השיש הזה מורכב מאבן גיר שאפשר ללטש אותה ובתום הליטוש מתקבל שיש מבריק . שיש זה עמיד ואיכותי ויתרון בולט נוסף שיש לו על פני סוגים אחרים הוא בעלות שלו, חומר הגלם הוא יחסית זול. יחד עם זאת שיש חברון יש לו גוונים בהירים קבועים ולא כולם מאוהבי הגוונים הללו.

שיש קוריאן

סוג השיש הזה הוא נעים ואסתטי, מלבד זאת יש לו תכונות ויתרונות רבים כמו: קל לניקוי, עמיד מאד מפני שחיקה, התחזוקה שלו אינה מסובכת והוא מספק עיצוב ייחודי לבית. הרבה אומנים משתמשים בשיש זה על מנת לעצב חללים רבים. לאחרונה גם סוג השיש הזה תפס תאוצה וניתן לראות שלל עיצובים מאותו חומר גלם בבתים שונים.

שיש אבן קיסר

סוג נוסף של שיש הוא אבן הקיסר . סוג השיש הזה עמיד במיוחד ולא ניתן לשבור אותו , יחד עם זאת הוא עמיד בפני שריטות , אבל החיסרון היחיד שיש לו הוא שאינו עמיד בפני חום ויש לנהוג ביתר זהירות כאשר רוצים להניח סיר רותח על משטח הבנוי מאבן קיסר.

לכל סוג יש את החוזקות והחולשות שלו, ולכן יש לבדוק היטב למה נועד השיש שרוצים לקנות. אם מדובר בחדרי האמבטיה חשוב לבחור שיש שיחזיק מעמד בלחות וימנע בקטריות  או חיידקים מזיקים, אם מדובר בשיש למטבח חשוב לבדוק את עמידות השיש מפני חום, שריטות וכמובן חומרי ניקוי שונים. לפני הכל חשוב לבדוק היטב מול מי רוכשים את המוצרים, ומה האחראיות שיש עליהם.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *