תחזוקת מזגנים שוטפת

5לאחר התקנת מזגנים ביתיים, יש צורך בפעולות תחזוקה שוטפת, על מנת להבטיח את יעילות המערכת. התחזוקה הבסיסית של מזגן ביתי היא ניקוי של הפילטר. במזגנים החדשים קל מאוד להגיע אל הפילטר הפנימי, אין צורך במיומנות מיוחדת, ואין כל סכנה הנשקפת למשתמש. במידה ומדובר על מזגן גבוה, ניתן לעלות על סולם, ולהגיע אל הפילטר, הנמצא בדרך כלל מאחורי התריס. מיקום הפילטר מופיע בצורה בולטת על גבי חוברת ההוראות, אך תוכלו לברר לגביו, גם בעת התקנת מזגנים והתייעצות עם אנשי המקצוע.

מדוע זקוקים המזגנים לתחזוקה?

התחזוקה השוטפת וניקוי הפילטר חשובים בגלל מספר סיבות:

א. מניעת מחלות – מזגנים עם פילטר מלוכלך נוטים לפזר אל תוך האוויר חתיכות קטנות ובלתי נראות של אבק. את האבק הזה נושמים בני המשפחה אל הריאות, בתהליך שעלול בטווח הארוך להיות הרסני.

ב. עמידות המזגן – פילטר מלוכלך פוגע באופן ישיר בפעילות של המזגן. הצטברות הלכלוך בתוך הפילטר זולגת אל איזורים אחרים, אשר יכולים להיפגע באופן בלתי הפיך.

ג. חיסכון בחשמל – מזגן המטופל ומתוחזק כהלכה מתאמץ פחות, ולכן חוסך בחשמל. הקפידו על פילטרים נקיים, ותרגישו בהבדל כבר בחשבון החשמל הקרוב שיגיע אליכם.

מתי כדאי להזמין טכנאי?

לצד ניקיון עצמאי של הפילטר, מזגנים ביתיים דורשים ביקור של טכנאי פעם בשנה או בשנתיים. הטכנאי יודע לזהות התחלה של בעיות, עשוי להצביע על תסמינים, ויכול למנוע תקלות נוספות. הזמנת הטכנאי היא חלק בלתי נפרד מהתחזוקה השוטפת של המזגנים, וכך יש להתייחס אליה.

תחזוקת מזגנים

הבדיקות וההמלצות של איש המקצוע גם יאפשרו לכם לדעת, האם יש צורך בהחלפה של מערכת המיזוג. התקנת מזגנים חדשים היא לעיתים כורח המציאות, בעיקר בבתי משפחות ודירות פרטיות. המחירים האטרקטיביים של המזגנים החדשים, יכולת החיסכון שלהם, והמאפיינים הירוקים, העונים על צרכי הסביבה, מהווים יתרון משמעותי.

כך תנקו את יחידות הקירור והמדחס

תחזוקה שוטפת של המזגן כוללת את יחידת הקירור והמדחס. אחת לשנה לפחות כדאי לפתוח את המכסה של יחידת הקירור ולשאוב את האבק. לאחר מכן, יש לנקות בעדינות את החלקים המלוכלכים, עדיף עם מטלית לחה. הימנעו משפיכת מים או שימוש במטלית רטובה מדי על מנת שלא לגרום קצר.

בכל הנוגע אל המדחס, עליכם לדעת כי מדובר על היחידה הנמצאת מחוץ לבית. מדחסים, הנמצאים על הקרקע, נוטים לצבור עשבים, לכלוך ועלים. בצעו ניקוי כללי וחיצוני של המדחס, וודאו כי אין שקיות או עצמים זרים, אשר נשאבו לתוכו. המדחס צריך להיות יציב, והתושבת מאוזנת, על מנת להבטיח פעילות תקינה.

כפי שאפשר לראות, תחזוקה שוטפת של המזגן היא אינה פעולה מסובכת. כל מה שצריך לעשות הוא להכיר את הכללים הבסיסיים, לשמור על אמצעי הבטיחות, ולהקצות מספר דקות לביצוע העבודה.

נכתב באדיבות הצבי קירור מיזוג אויר בע"מ

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *