רגע לפני שאתם קונים דירה ומשפצים – מתי יש להוציא נסח טאבו מרוכז?

כידוע לכם, נסח טאבו משמעותו בירור הבעלות על קרקע. במקרים רבים, יש למעשה להוציא נסח טאבו מרוכז, אך מה המשמעות שלו? נסח הטאבו המרוכז מיועד לנכסים שעליהם יש כמה בעלים שונים לכל חלק מסוים בתוך החלקה. למה הכוונה? במילים פשוטות – לרוב אנשים זקוקים לנסח טאבו מרוכז, כאשר הם מבקשים לקנות דירה. דירה היא חלק מבניין שכידוע יש בו מספר דירות. לכל דירה יש בעלים משלה, ולרוב יש גם סוגיות נוספות כגון חדר המדרגות, החניונים, החצרות, וכיו"ב. בעזרת נסח טאבו מרוכז, אפשר לדעת על שם מי רשומה כל דירה בבניין, האם יש נכסים משותפים, האם יש נכסים פרטיים נוספים (למשל בעלות של דייר מסוים על חלקה בחניון) וכיו"ב.

כל המידע על תהליך הבקשה

  • איך מגישים את הבקשה? – בקשה עבור נסח טאבו מרוכז ניתנת להוצאה ממש כמו בקשה רגילה להזמנה של נסח טאבו. אפשר לעשות זאת דרך האינטרנט ולקבל העתק בדוא"ל או בפקס עם מידע כללי על הרישום המרוכז, ואפשר גם לפנות בעצמכם ישירות ללשכה לרישום מקרקעין, ושם לקבל עותק חתום ע"י הלשכה שיש לו תוקף משפטי.
  • מה יקרה אם לא נגיש בקשה? – מה קורה במצב שבו נגיש בקשה רגילה לנסח טאבו על בניין שיש בו כמה דירות? אם זו בקשה כללית, ככל הנראה פשוט תראו את השמות של כל הבעלים על הבניין, אך לא תוכלו לדעת איזו דירה רשומה על שם מי, לא תוכלו לדעת האם יש חלקים של בעלות משותפת, וכיו"ב. לכן לרוב כדאי לבקש מראש להוציא נסח טאבו מרוכז.

מתי זה מומלץ במיוחד?

כדאי מאד להזמין את הנסח המרוכז אם אתם מתעניינים בדירה בבניין ושוקלים לקנות אותה, בין אם מקבלן ובין אם מדייר. הדבר יאפשר לכם לוודא שהדירה אכן רשומה על שם הגורם שמוכר לכם אותה, שיש לכם גם בעלות על החניה, ושאין סכסוכי בעלות מול השכנים.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *