על אסתטיקה וטכנולוגיה בבית ובמשרד

 חידושים עיצוביים וטכנולוגיים בתחום המנעולים

החידושים בתחום האבטחה יוצרים נקודת מפגש מעניינת בין פונקציונאליות ואסתטיקה מצד אחד לבין יכולת עמידות מן הצד השני. מצד אחד, המטרה של המנעולים החדשים היא להקל על המשתמשים. הם מתאימים לאוכלוסייה מגוונת, ניתן למקם אותם בבית פרטי או בעסק, ואפשר להפעיל אותם בדרכים שונות. מצד שני, מנעולים אלו מסוגלים להתמודד עם ניסיונות פריצה משוכללים במיוחד. המנעולים עשויים חומרי גלם איכותיים, ומחירם הנוח הופך אותם לאטרקטיביים.

מנעול ואסתטיקה

 

הכירו את המנעול הביומטרי

אין ספק כי החידוש המרכזי ממנו אי אפשר להתעלם בשנים האחרונות הוא מנעול ביומטרי. זהו מנעול המאפשר פתיחה וסגירה של דלתות באמצעות טביעת אצבע בלבד. אין צורך במפתח, מתבטל החשש מאיבוד המפתח, וישנה אבטחה אופטימאלית בפני פורצים או גורמים לא מורשים. המנעול הביומטרי הוא גולת הכותרת של החידושים בתחום המנעולים, ולא בכדי. רק בעלי טביעת אצבע המקודדת אל תוך המכשיר יכולים להיכנס. מבחינה עיצובית מדובר במנעול אשר הינו בעל חזות טכנולוגית נוצצת והוא מתאים לחלל משרדי, תעשייתי או מצופה מתכת ובטון (אורבני), פחות מכך לאווירה כפרית.
בנוסף, קיימת כיום אפשרות להוסיף מנעול טביעת אצבע על כל מנעול דלת רגיל. אין צורך בהחלפת המנגנון כולו על מנת ליהנות מהיתרונות של המנעול הביומטרי, אפשר לבחור מבין מספר דגמים, וההתקנה אינה דורשת תהליכים מסובכים של פירוק והרכבה. יש דגמים הכוללים זיהוי ביומטרי באמצעות טביעת אצבעות בלבד, לעומת אחרים הכוללים קודן, ואפילו מפתח אישי למקרה והאמצעים האחרים לא פועלים.

איבדתם את המפתח של הרכב? לא נורא

עוד חידוש אטרקטיבי המשווק דימוי הייטקי וחדשני מבחינה עיצובית, שכדאי להתייחס אליו בתחום המנעולים ובתחום קהל צרכנים חובב חדשנות, מגיע מתחום הרכב, ונקרא "מתאם שלט". זהו מכשיר שאינו מחייב לשכפל את מפתח הרכב בעלות גבוהה, גם אחרי שהוא אובד או נגנב. המכשיר מותקן ברכב ומחובר באופן קבוע למצבר. בתוך המכשיר מונח שלט רכב אחד ששוכפל פעם אחת, כאשר את השימוש עושים עם שלטי רכב חלופיים במחירים נמוכים.
יש מספר יתרונות למתאם מן הסוג הזה עבור בעלי רכבים:
– עלויות מופחתות לאחר איבוד מפתחות של רכב
– שלטי רכב חלופיים על פי דרישות והעדפות אישיות
– רמת אבטחה משופרת
– הפעלה נוחה ופשוטה
– התאמה לכל סוגי הרכבים

עוד חידושים שכדאי להכיר

כדאי לציין עוד כמה חידושים בתחום המנעולים שיכולים להפוך את החיים של כולנו לבטוחים ונוחים יותר. ראשית, קיימת עינית דיגיטלית לדלת כניסה המורכבת ממצלמה זעירה ומסך LCD. אין צורך לחבר את העינית לחשמל, והיא מופעלת בלחיצת כפתור קטנה. שנית, אפשר למצוא יצרני מנעולים המשקיעים בטכנולוגיית WIFI ומייצרים מערכת נעילה המתחברת אל רשת האינטרנט הביתית. כמובן שמבחינה עיצובית מדובר באביזר שקל לשווק מאחר וכולנו מתחברים היום לרשת, מכל מכשיר נייד כמעט.

 

בעזרת המערכת הזו ניתן לפתוח ולנעול את הדלת מהמחשב, מהטלפון הנייד או באמצעות SMS. מי שרגיל לאבד הרבה מפתחות יכול להשתמש במנעולים חדשים מבוססי GPS. המערכות כוללות קופסאות איתור קטנות עם משדר GPS, אותו אפשר לחבר לצרור המפתחות, לטלפון הנייד או לכל דבר אחר. ניתן לעקוב אחר המשדר עם תוכנה ייעודית ולא לאבד את המפתחות לעולם.

לסיכום, החידושים הטכנולוגיים והעיצוביים בתחום המנעולים מבטיחים חווית שימוש משופרת ומשודרגת כמו גם חלל מאובזר והרמוני. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני בחירת המנעולים המתאימים לצרכי הלקוח, לאופי המשתמש ולתנאים הקיימים בבית או בעסק כשם שאנו מתייעצים עם מעצב פנים לשיבוץ כל אותם שכלולים במתחם הבית או המשרד.

 

הכתבה בחסות אבי הרשקו מפתח הלב – מנעולן בפתח תקווה

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *