מגורים במכולה – חיים מעוצבים ומסוגננים

הכתבה באדיבות מכולות – שדה מבנים ומכולות

אם מישהו יאמר לכם כי הוא גר במכולה, מיד יעלה בראשכם איזה אתר בנייה שמספק מגורים ארעיים לעובדים או לשומרים שלו, או ישוב חדש ההולך ונבנה באיזור מרוחק, או משהו בדומה לכך. אבל האמת היא שיש אנשים ומשפחות רבות הגרים במכולות מתוך בחירה מטעמים שונים, ובראשם טעמי נוחות, מחיר טוב, מקום מעוצב ומסוגנן וכדומה. מכולה מעוצבת

הבנייה היקרה ויוקר מחירי הדירות והבתים הפכו סוג זה של מגורים במכולה לנפוצים יותר ויותר בשנים האחרונות, ורבים הגרים בצורת מגורים, זו לא רק שאינם מצטערים על כך, אלא שהם מרוצים עד מאד. הרעיון הבסיסי הוא לקחת מכולת שינוע לצרכי העברת מטענים שונים, ולהפוך אותה או כמה מהן לבית. הפיכתה לבית נעשית על ידי עיצוב המכולה מחדש מכל האספקטים הנחוצים, על מנת להפוך אותה ראוייה למגורים. בנוסף לחשיבה הפרקטית, ניתן לעצב את המכולה בכל סגנון שתבחרו גם בפנים וגם בחוץ.

כשבאים לעצב מכולות לצרכי מגורים, יש להתייחס למבנה המתכת הבסיסי כאל שלד בלבד, כפי שמעצב מתייחס לקירות החשופים שהוא מקבל מהקבלן בתחילת מלאכת העיצוב של כל בית אחר.

מה ניתן לעשות עם מכולות

מגורים במכולה מצריכים הפיכתה למקום ביתי, שיש בו מצד אחד את כל האביזרים המעשיים הנחוצים לניהול חיים בבית, ומצד שני שהמקום יראה כמו בית משפחתי חם ואוהב. כדי להגיע לתוצאה הרצוייה יש להתייחס בפרטנות לדברים הבאים:

חלוקה פנימית – למספר חדרים רצוי כולל חדרי שירות כמו מקלחת ושירותים, מטבח, מזווה וכדומה.

פתחים – דלתות וחלונות במקומות הרצויים.

תשתיות – חשמל, מים, ביוב, גז, , מיזוג, תקשורת וכדומה.

בידוד – מכולות עשויות מתכת, ולכן יש לצפות את המבנה מבפנים בחומר מבודד מפני קור בחורף וחום בקיץ, וכן לצבוע את הדפנות החיצוניות בצבע נוגד חום וקור.

עיצוב וסגנון – ניתן לעצב כל מכולה לפי הטעם של המזמין, וכיום ניתן לעצב מכולות במגוון חומרים ובעלות זולה.

חיפויים פנימיים – חיפויים פנימיים משמשים גם את מלאכת הבידוד וגם את מלאכת העיצוב, וניתן לחפות מכולות בחיפויים שונים החל מחיפוי עם עבודות גבס, דיקט, עץ מלא או כל חיפוי אחר לטעמכם ובגימור צבע, טפט, וכל חומר שתבחרו.

כאשר מתייחסים למגורים במכולה כאל בית ניתן לעצב אותה ככל העולה על רוחכם. למעשה אין הגבלה בתחום העיצוב, ומעצבים רבים רואים בקופסה המלבנית הזו אתגר עיצובי מהמדרגה הראשונה. ניתן לפתוח בה פתחים חדשים לחלונות ולדלתות במקומות שונים, ניתן להוסיף קומה או להפוך את גג המבנה לגינה פורחת, או לחילופין להפוך אותה לחווה קולטת שמש לצרכי ייצור חשמל או חימום מים.

עיצוב מגורים במכולה תלוי בכם יותר מכל – תרצו בית מעוצב ומסוגנן, תוכלו לעשות זאת בקלות, במהירות ובזול עם מכולות על ידי התייחסותכם למבנה הבסיסי כתשתית לעיצוב הבית, כפי שאתם חולמים עליו.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *