טרנדים חדשים בעיצוב הבית ב-2016

שנת 2016 נמצאת בעיצומה, ואתם מבחינים בשינוי שהיא מביאה לנו בשלל תחומים – כולל בבתים בהם אנחנו חיים. השנה, כמדי שנה, ניתן למצוא בתחום עיצוב הבית טרנדים משמעותיים שסוחפים אנשים רבים ובחלקם גם משנים את כל מה שידענו על התחום. במאמר הנוכחי נסקור עבורכם כמה מהטרנדים המשמעותיים ביותר של השנה הנוכחית.

כלי סניטריה למטבח

תחום בו רואים שינוי משמעותי בחודשים האחרונים הוא בתחום הסניטריה למטבח בפרט והסניטריה בכלל – מגמה שצפויה להמשיך לקראת סוף השנה. הדגש במטבח המודרני הוא על ניצול עד תום של החלל, כשהכלים הסניטריים מקבלים חלק ניכר מתשומת הלב, בשונה מהעבר בו עיקר המאמצים הושקעו בבחירת הארונות והרהיטים האחרים. כלים סניטריים כיום, למשל ברזים למטבח, נועדו לשלב בצורה אידיאלית בין ההיבט הפרקטי שלהם לזה האסתטי, כך שדגש רב ניכר על העיצוב שלהם. יש כיום מגוון רחב של סגנונות לכלים סניטריים, שיכולים לעלות בקנה אחד עם מגמת העיצוב המקיפה את המטבח אך גם ליצור בו "טוויסט" משמעותי. דוגמא נוספת שמאפשרת ללמוד על התחום היא שצורות הכלים הסניטריים אינן בהכרח הצורות המסורתיות שלמדנו להכיר, אלא צורות עמוקות, מעניינות וייחודיות פי כמה ביחס לעבר.

ריהוט בגרסת 2016

מגמת הרטרו מאפיינת כיום אינספור תחומים, ולא רק את תחום העיצוב. באופן פרטני יותר, אפשר לראות ששנת 2016 היא שנת הרטרו של הריהוט הסקנדינבי. הרהיטים הללו פשוטים למראה ובעלי סגנון אקלקטי, והם נמצאים כבר כיום בלא מעט בתים ישראלים ומעלים באופן כמעט מיידי קונוטציות של אירופה.

בד בבד עם המגמה הזו, הריהוט הופך כיום להיות מבוסס יותר ויותר על שילובים שונים של טקסטיל מחומרים טבעיים, מה שיוצר מראה עדין ובעל נוכחות בו זמנית. מבחינה עיצובית אנו צפויים להמשיך ולראות טקסטורות עדינות שונות, כשמגמת הפסים משמעותית אף היא. דגש נוסף הוא על רהיטים במפלסים שונים, שיוצרים מראה מעניין ובעל עומק.

שינויים בעולם המתכות

עץ ומתכת נחשבים לחומרי הגלם העיקריים בעיצוב הבית, ולא רק בכל הנוגע לריהוט. מהבחינה הזו, מספר מגמות משמעותיות מאפיינות אותם. במקרה של העץ, הדגש גם כאן הוא על עדינות, על טבעיות ועל סגנון כפרי. יש כאן עיבוד מסוים של העץ, שאינו טבעי לחלוטין, ונעשה שימוש מועט בעצים מאסיביים. במקרה של מתכת, דומה שהנירוסטה מתחילה לאבד מהפופולאריות שלה לטובת חומרים דוגמת נחושת או אלומיניום. הדגש הוא על עיצוב קליל ונקי, למשל בכל הנוגע לקווי הפריטים ששומרים על עדינות.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *